+90 216 347 00 42
Login / Register

Yaz Okulu

indir

Yazın tatilleri için dizayn edilmiş yaz okulu programlarına 18 yaş altı öğrenciler katılabilmektedir. Genellikle programlar minimum 8 yaşındaki çocuklara yönelik olarak başlar ve 18 yaşa kadar program seçenekleri değişir. Öğrenciler genel dil eğitimlerinin yansıra aynı zamanda kültürel, sosyal ve spor aktiviteleri ile yoğrulmuş kamplara dahil olmaktadırlar.  Yaz tatilleri süresince başka ülkelerden gelen çocuklarla tanışma fırsatı elde edip dillerini de eğlenceli bir şekilde ilerletirler.

Programlar genellikle paket program olarak dizayn edilmiştir ve öğrencilerin havaalanından karşılanması, konaklama, ulaşım ve yeme- içme giderleri hizmet dahilindedir. Öğrenciler üniversite yaz okullarında iseler eğer kampüste, dil okullarında ise okul içlerindeki yurtlara yerleştirilirler. Öğrenciler sürekli olarak eğitmenleri ve görevli kişiler tarafından gözetim altında tutulmaktadırlar.

Program Süresi : Minumum 2 haftadan başlar 12 haftaya kadar devam eder.

Dersler : Öğrenciler  toplamda 20 saat hafta içi sabah saatlerinde ders alırlar. Derslerden sonra spor aktiviteleri ( futbol, voleybol, sualtı dalış vb.) etkinlikleri beraberce gerçekleştirilir. Haftanın bazı günleri de şehir gezileri, müze ve turistik geziler yapılır. Geziler boyunca öğrencilere rehberlik eden hocalar bulunmaktadır.

 

Yemek : Program içerisinde öğrencilerin kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri muhakkak temin edilir. Yurtta kalan öğrenciler yemeklerini okul kantininden alırken aile yanında kalan öğrenciler ise sabah ve akşam yemeğini aile ile yerler. Öğle yemekleri için genellikle okul kantini hizmettedir.

Temizlik : Yurtlar haftanın belli günlerinde temizlenmektedir, aile yanında kalanlarda evin genel temizliğinden aile sorumludur. Öğrenciler ise kendi odalarına  kişisel temizliklerine gerekli özeni göstermelidirler. Çamaşırlar aile tarafından yıkanır, yurtta ise jetonlu çamaşır makineleri kullanılmaktadır.

Cep Harçlığı : Program ücretlerine her şey dahildir fakat ek geziler için öğrencilerin ücret vermesi gerekmektedir.

 

Ailesi ile bu kamplara gitmek isteyenler için anne babalar, çocuklarının eğitim aldıkları alanda kalamamaktadırlar. Onlar da isterlerse dil eğitimi alabilir ve ayrı bir yerde konaklamaları ayarlanabilir.

Summer111

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.