Çin'de Üniversite

Her alanda gün geçtikçe artan bir başarıya sahip olan dünyanın en büyük coğrafyalarından biri olan Çin, şüphesiz son yıllarda özellikle dünya ekonomisine damga vurması ile dikkatleri bir kez daha kendisine çekti. Ne var ki Çin’in önde geldiği alan sadece ekonomi değil, olimpiyatlarda artan başarıları ve eğitim sistemi ile de üniversitelerini dünyanın en iyi 500 üniversitesi listelerine de yerleştirebilmiştir.

Dünya ekonomisine yön vermesi ile ticaretin merkezinin kaymasına vesile olan Çin birçok dünya devi işletmenin şubelerini Çin’e açmasına sağlamıştır. Çince ve Çin’de eğitim de önemli bir hale gelmiştir. 3000’den fazla yüksek eğitim kurumuna sahip olan Çin’de, İngilizce eğitim veren kurumlar da yer almaktadır. İstatistiklere göre Çin son 10 sene içerisinde Amerika ekonomisinden 7 kat daha fazla büyümüştür. Çin ekonomisi burada iş yapmak isteyenleri cezbedecek özelliklere sahiptir. Şu an Çin'de 300 milyon kişinin blog’u bulunmaktadır ve bu rakam İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya nüfusunun neredeyse toplamına denk gelmektedir.


Çin’de Lisans Eğitimi

Çin’de İngilizce üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin sadece lise diplomaları yeterli olmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde muhakkak öğrencinin belirli seviyede İngilizceye sahip olması gerekir. Gereğinden aşağıda İngilizcesi olan öğrenciler İngilizce hazırlık programlarına katılabilirler. Programlara göre eğitim süresi değişmekle beraber, genellikle 3 veya 4 sene sürmektedir eğitim.

  • Öğrenciler program dili İngilizce olsa dahi her zaman Çince kurslarına devam edebilirler.
  • Eğitim Maliyetleri Yıllık olarak yaklaşık 6000 USD ile 10.000 USD arasında değişmektedir.
  • Yaşam maliyetleri konaklama ve yemek giderleri ile beraber yıllık 5500 USD civarındadır.
  • Öğrenciler Tigro Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile Çinde Nankai Üniversitesi ve Dongbei Üniversitelerinde eğitim alabilirler.Diğer Okullarımız


Amerika'da Üniversite
Amerika'da Üniversite
Avustralya'da Üniversite
Avustralya'da Üniversite
Fransa'da Üniversite
Fransa'da Üniversite
Kanada'da Üniversite
Kanada'da Üniversite