+90 216 347 00 42
Login / Register

Malezya’da Dil Eğitimi

Malaysia

 Malezya’da İngilizce Dil Eğitimi

Malezya doğu ve batı olarak iki kara parçasına ayrılmış ve 13 eyaletten oluşan seçmece krallıkla yönetilen federe bir devlettir. 18.000’den fazla ada devletin birleşmesi ile oluşmuştur.  28 Milyonluk nüfusun çoğunluğu Malaylardan oluşurken, Çinliler, Hintlilerde nüfusun geri kalanını oluşturur. Resmi dil Malayca olmasına rağmen halkın hemen hepsi kusursuz İngilizce konuşmaktadır.  İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya ve Yeni Zelanda’dan birçok prestijli üniversitenin şubesi Malezya’da bulunmaktadır ve eğitim gittikçe büyüyen bir başka endüstridir.  Resmi din İslam olmakla beraber Budizm ve Hristiyanlık da seçilen diğer dinler arasındadır. Tarihi boyunca dönem dönem Hollandalılar, Portekizlilerin ve İngilizlerin egemenlik mücadelesine sahne olan Malezya İngiliz Milletler Topluluğu içinde kalarak bir sömürge devleti haline geldi. Sonunda Büyük Malezya adı altında bir federasyon kuruldu ve İngiltere bu federasyondan gözlerini hiç ayırmadı. Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yıllık kalkınma oranı en fazla olan ülkelerdendir. Enflasyon düşüktür, ekonomisi sürekli büyümektedir. Yaşam şartları birçok ülkeye göre çok daha uygundur yabancı bir öğrenci için konaklama, ulaşım ve yiyecek- içecek masrafları çok ekonomiktir.   İngilizce öğrenmek isteyen ya da üniversite hayatını burada geçirmek isteyen öğrenciler için çok ekonomiktir. Bazı dil okulları üniversite kampüslerine çok yakındır.  Malezya iklimi sene boyunca birbirine yakın oranlarda ilerler ve sıcak iklime sahiptir. Hint, Malay ve Çin mutfakları kültüre hakimdir ve Asyanın yemek Cenneti olarak anılmaktadır.

Ulaşım raylı sistemler ile ağırlıklı olarak ilerler, Havaray gibi ulaşım araçlarına da sahiptirler. Su yolları da ağırlıklı olarak kullanılır. Özellikle muhteşem liman zenginliği ile lojistik ve aktarma limanlarında Uzakdoğu’da çok önemli bir kapıdır. Ulaşım giderleri yaklaşık olarak aylık 85- 100 USD arasında olacaktır.

Konaklamalarda aylık 200-300 USD arasında yurt seçenekleri olabildiği gibi daha yüksek standartlarda konaklama opsiyonları da mevcuttur.  Yıllık olarak yaşam giderleri yaklaşık 3500 usd civarında olacaktır.

Neden Malezya’da Eğitim Almalıyım ?

  • Uluslararası standartlarda yüksek kalitede dil/üniversite eğitimini çok daha ekonomik yaşam koşulları ile sahip olma imkanı
  • Malezyada İngilizce konuşulması
  • Twinning degree uygulaması ile İngiltere, Amerika , Kanada, Yeni Zelanda, Fransa, Almanya’da bulunan üniversiteleri n diplomalarını Malezya’da okuyarak erişme imkanı ya da 1 sene Malezya + 2 sene Amerika gibi seçeneklerle ulaşma imkanı.
  • Muhteşem bir yemek kültürü ile örülü bu ülkede helal yemek ve vejateryan yemek seçeneği çoktur.
  • Ülke doğal felaketlere karşı çok korunaklıdır ve huzurlu bir ülkedir.

Malezya’da Eğitim Alabileceğiniz Dil Programları :

Genel İngilizce,  Sınav Hazırlık Programları,  Diploma in TESOL,  TESOL Sertifikası, İş İngilizcesi, Gençler için Kısa Dönem Tatil Programları, Kurumsal İngilizce Programları

Eğitim Alabileceğiniz Şehirler :

Kuala Lumpur,  Subang Jaya, Penang,  Johor Bahru

                                  Malezyada İngilizce Dil Okulları

ELS  – Kuala Lumpur’da 1996’dan beri hizmet vermektedir.  Şehir merkezinde yer alan okul, dünyanın en uzun binalarından Petronas İkiz Kulelerinin panoramik görüntüsü ile karşı karşıyadır. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye, üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir.

  • ELS Language Schools in Malezya 2014-2015 yılın Dil Okulu ödülünü aldı.
  • 5 yıldızlı Kalite Standartları Ödülünü Malezya Milli Eğitimi Bakanlığından almıştır.
  • 2014 yılı NAPEI Education Excellence Ödülünü almıştır.

ELS- Subang Jaya  şubesi Kuala Lumpur’a  20 km uzaklıktadır. Inti University  College ve Metropolitan University College’a çok yakındır.Sunway Universitesi ve Monash Universitesi ile de aynı bölgededir. Tam bir öğrenci noktasıdır denilebilir, üniversite hayatını burada devam ettirmek isteyen öğrenciler için tam bir motivasyon kaynağıdır.  Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir. Okula 10 dakika uzaklıkta konaklama seçenekleri mevcuttur.

ELS- Johor Bahru şubesi Menara Pelangi binasının 15. Katında yeralmaktadır. İş merkezleri ve yaşam alanlarının tam ortasında yer alan bu şube diğer şubelere göre görece biraz daha küçüktür. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir.

ELS- Penang , küçük ama sevimli bir lokasyona sahiptir Kuzey Malezyanın prestijli özel kolejlerinden Han Chiang College içerisinde yer almaktadır. Okul diğer şubelerdeki hizmetlerin yanında anlaşmalı Spor Tesislerini sunmaktadır.

ELS- University Putra Malezya, Kuala Lumpur’a 24 km uzaklıkta olan bu merkezde, öğrenciler UPM kampüsündeki hizmetlerden faydalanabilirler. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  shuttle servise, posta ofisi, atm,  üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir.

Westminster International College – Kuala Lumpur’da genel İngilizce programlarının yanı sıra aynı zamanda lisans ve yüksek lisans programları da sunmaktadır. Okul Ministry of Education (MoE) ve National Accreditation in Malaysia (MQA) Board tarafından akreditasyona sahiptir.

LEA- The London English Academy, Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Star Quality Standards Awards for International Education Institutions (SKIPS) ödülünü aldı. Bu ödül en yüksek derecede eğitim kalitesi için verilen bir ödüllendirme olup 100 üzerinden değerlendirilmektedir. Okul 90 puan ortalaması ile bu ödüle layık oldu. Selangor’da bulunan okulun haftalık ders saati genel ingilizce programlarında 100 saattir. IELTS Sınav Hazırlık, Business English ve 18 yaş altı gençler için Yaz Programları bulunmaktadır.

ELC-  English Language Company, Avustralya menşeli okul 2003 yılından beri Avustralya, Rusya, Çin ve Vietnam’da eğitim vermektedir. Kuala Lumpur’un tam merkezinde yer alan okulda “native speaker” TESOL sertifikalı öğretmenleri bulunmaktadır.  2007-2010-2011 yıllarında dil okullarında verilen LTM Star Awards ödüllerini kazandı. 2008-2009 yıllarında da son elemelere kaldı. Çeşitli dil programları ve sosyal klüpleri, konaklama seçenekleri ile ELC, Malezyada öğrencilerimize harika programlar sunmaktadır.

Elit Language Center, 2007 yılında kurulmuş olan okuldaki tüm öğretmenler “native speaker” olmakla beraber okul Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerikadaki Üniversiteler ile bağlantılıdır. Okul Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından tam lisansa sahiptir. Somali ve Mogadişuda da şubeleri bulunmaktadır. Okul Kuala Lumpur merkezde yer alıyor.

Erican College– 25 yıllık bir geçmişe sahip olan Erican College, hem dil programları hem de kurumsal dil eğitimi, çocuklar için ingilizce programları ve diploma programlarına sahip köklü bir geçmişe sahip Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmaktadır. Okul Kuala Lumpur merkezde yer alıyor.

Sky International College– British Council bünyesinden çıkarak kurulmuş olan okul genç, dinamik ve modern bir yapıya sahip. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi, Turizm Programlarına yönelik İngilizce programları ve Yiyecek &İçecek Sektörüne yönelik Sertifika ve Staj Programları sağlamaktadır . Okul Kuala Lumpura yakın mesafede bulunan Petaling Jaya’da yer almaktadır.

Malezya Vizesi

Malezya öğrenci vizesi süreci yaklaşık 45-60 gün sürmektedir. Vize öncesi gereken evraklar ile ilgili bizimle iletişime geçiniz.

icon-saving-money  Malezya Dil Okulları Fiyatları

Malezya’daki okullarımızla ilgili 2018 dil okulları fiyat listesi örnek fiyat tablosunu aşağıda görebilirsiniz. Konaklama ve diğer masraflar dahil fiyatlandırma için lütfen iletişime geçiniz. 

Okullarımızın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olarak danışmanlığımız ücretsizdir.

3 Ay Dil Programları

Okul ELS LEA ELC

 

Elit Language School Erican College EMS
Ülke Malezya Malezya Malezya Malezya Malezya Malezya
Şehir         Subang Jaya veya Johor Bahru Petaling Jaya  Kuala Lumpur Kuala Lumpur Kuala Lumpur Kuala Lumpur
Program       General English General English       General English General English General English General English
Haftalık Ders Saati 28 25 25 30 25 30
Program Süresi 3 Ay 3 Ay 3 Ay 3 Ay 3 Ay 3 Ay
Başlangıç Tarihi Her Pazartesi Her ay Her Pazartesi Her Ay Her Ay Her Ay
Kurs ücreti 9381 RM 6000 RM 1980 USD 7030 RM 5100RM 5940 rm
Kurs Kayıt Ücreti 530 RM 500 RM 100 USD 300 RM 200 RM
Servis+Sınav Ücreti +Materyal 2172 RM 450 RM 160 USD 500 RM 0
Vize Paket(Vize, Öğrenci Kartı,Medikal Check- Up + Sigorta Dahil) 724 RM 0 0 0 0
Okul Ücreti 12807 RM 6950 RM 2240 USD 7030 RM 5900 RM 6140 RM
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.