+90 216 347 00 42
Login / Register

Amerika’da Dil Eğitimi

amerikada-gezilecek-yerler-staj

50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşan Amerika Birleşik Devletleri  kuzeyinde Kanada güneyinde Meksika ülkelerine komşu olmakla birlikte Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusunun tam ortasında olması ile uzun ve geniş sahil şeritlerine sahiptir. Geniş coğrafyası ve her alanda oluşturduğu teknolojik ilerlemeler ve popüler kültür ile dünyanın gözünü kendisine çevirmeyi bilmiştir. Amerikalılar organik bir tarihe sahip olmasalar da kendi tarihlerini, turistik merkezlerini oluşturarak milyonlarca kişinin ziyaretine sahiplik etmiş ve birçok kişinin yaşamak istediği özgürlükler ülkesi olarak kendisini lanse etmiştir. Her ne kadar bazı olumsuzluklar yaşasa da Amerika halen çoğu kişinin hayalinde “dream country” olarak kalmaya devam ediyor. Amerikalıların en büyük özelliklerinden biri nedir derseniz her şeyi basit bir şekilde sunabilmesidir ve evet yanlış değil bir kişinin sıfırdan başlayıp zirveye kadar ulaşması bu ülkede çokça örneğini bulmuştur.

icon-saving-money    FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Amerikada çok fazla göç alması ile kozmopolit bir yapıya sahiptir ve çok farklı kültürlerden insanları bir arada görebilirsiniz. Özellikle hem İngilizce eğitim almak hem de farklı bölgeleri ziyaret etmek ilgi alanlarınıza yönelik eğitim almak için çok uygun bir ülkedir.  Aksan olarak British İngilizcesine göre Amerikan İngilizcesi daha kolay anlaşılabilir fakat bazı eyaletlerde çok fazla yuvarlayarak konuşma anlamayı güçleştirebilmektedir.  Amerikada öğrencilerin çalışma izni sadece “on campus” olarak yani kampüs içerisinde olabilmektedir.  Çoğu üniversitenin bünyesinde dil eğitimi bulunmaktadır ve öğrenciler o üniversitenin öğrencisiymiş gibi tüm hizmetlerden yararlanabilir. Sık ziyaret edilen lokasyonlar kıyı şeridindeki şehirlerdir New York, Los Angeles, Florida, San Diego, Chiago, Washington  gibi ve bu bölgelere yakın diğer şehirler sıralanabilir.

 

Dil Programları

Genel İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS veya TOEFL Hazırlık, Hukuk İngilizcesi, Mesleki İngilizce, Özel Dersler – Birebir İngilizce Dersleri, Ortayaş üstü Programlar, Yaz Okulları, English Plus (özel ilgi alanlarına yönelik kombine programlar English Plus Film Making gibi ) diploma programları, üniversite veya master öncesi dil eğitimi programları GRE & GMAT Hazırlık, Foundation Programları bulunmaktadır.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.