+90 216 347 00 42
Login / Register

Green Card

Graduation: Academic

GREEN CARD

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Diversity Visa Program olarak adlandırılmış olan Göçmen Çeşitliliğini arttırmaya yönelik oluşuturulmuş bu program kapsamında her yıl yapılan Green Card çekilişleri sonucu yaklaşık 50.000’nin üzerinde yabancı ülke vatandaşı Green Card alma hakkını elde eder. Program Amerika Birleşik Devletlerinin Immigration and National Act yasasının 203 c  maddesince belirlenmiş şartlara gore düzenlenmektedir. Green Card kazanan  kişilerin Amerika’da mülk edinme, işyeri kurma, Amerikada üniversite ve kolejlerde indirimli okuma gibi hakları kazanırlar.  Sadece seçimlerde oy kullanma hakkından mahrum olurlar.

Green Card Çekilişine Katılım Şartları

  • Her yılın Ekim ayında yapılan çekilişlere katılım yıl boyunca açıktır.
  • Çekilişe katılmak isteyenler ABD hükümeti tarafından başvuruya uygun ülkeler listesinde olmalıdır.
  • Başvuranlar en az lise ya da dengi bir okuldan mezun olmalıdır. Başvuranlar lise mezunu değilse son beş sene içerisinde en az iki yıl tecrübe ve uzmanlık gerektiren bir alanda çalışmış olmalıdır.
  • 18 yaşından büyük olmak avantaj sağlamaktadır.
  • İngilizce bilmek, malvarlığınızın sayısı gibi finansal konular başvuruda istenmemektedir.
  • Evli ve çocuklu ailelerde herbir birey için başvuru yapılmasının avantajı vardır.

 

Başvuru Süreci

Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. İngilizce formlar tarafımızdan titizlikle doldurulur ve fotoğraflarınız belirlenen özelliklere göre gönderilir. Her sene sadece bir kere başvurma hakkınız olan bu çekilişte hatasız bir şekilde işlemlerimiz gerçekleştirilmelidir. Kazananlar Göçmenlik Bürosunun resmi websitesinden Confirmation Number ile control edilir..  Tigro Consultancy sizin adınıza tüm başvuru sürecinin takibini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirir. Başvurularınız için kimlik fotokopisi, fotoğraf göndermeniz gerekmektedir. ( Eş ve çocukların kimlik fotokopisi de eklenmelidir) Fotoğraf ölçüleri için irtibata geçiniz.

 

Ücretler 
70 TL KDV dahil. (Toplu başvurularda %10 indirim.)

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.